Modnie i komfortowo

Wiosną warto czerpać inspiracje z niezwykle bogatego stylu włoskiego. Italia od wieków jest stolicą wytwornych materiałów i szlachetnych ubiorów. Przez wieki szczególnie cenione były włoskie, wyszukane aksamity oraz jedwabie. To także Włochy wydały na świat wielu wybitnych projektantów oraz wizjonerów mody. Tam kształtował się rozpoznawalny na całym świecie, unikatowy styl włoski.
Niniejszy przegląd po wspomnianym stylu włoskim należy zacząć od jego fundamentów, czyli tkanin. Zważywszy na wysokie temperatury i lokalny klimat, najczęściej używanymi materiałami są naturalne bawełny, len, czy jedwabie. Włosi lubują się zwłaszcza w wysokiej jakości tkaninach i wzorach. Jakość premium jest także wizytówką wielu innych wyrobów włoskich. Analogicznie jest z modą – to włoscy projektanci ustalają najnowsze trendy, a Mediolan ojcem najważniejszych imprez modowych na świecie. Czym zatem zachwycają formalne zestawy obserwowane podczas Pitti Uomo?
Znakiem rozpoznawczym każdego modnego Włocha są klasyczne, jednolite koszule. Uszyte z naturalnych tkanin gwarantują przewiewność oraz swobodę ruchów. Główną rolę odgrywają podwinięte rękawy oraz rozpięte guziki pod szyją, sprawiające wrażenie niedbałości. To właśnie dzięki takim zabiegom Włosi podkreślają swoją niebanalność w ubiorze. Panowie uwielbiają inspirować się lokalnymi krajobrazami, dlatego stawiają na barwy plaż i morza. W oficjalnych stylizacjach koszule zyskują eleganckiego charakteru i dopiero wówczas zdobione są krawatami.